KEİG BÜLTEN – Haziran 2015

ebulten014

KEİG Bülten’in 13’üncü sayısıyla bir aradayız. 7 Haziran’daki genel seçimlerin hemen öncesinde baskıya gönderdiğimiz bu sayı elinize ulaştığında seçimler
sonuçlanmış olacak. 7 Haziran’dan önce Meclis’te bulunan dört partinin seçim beyannamelerini kadın emeği açısından değerlendirdiğimiz çalışmamızı bu sayıda dosyamıza taşıdık. Bu dosyada yer alan değerlendirmeler, seçimler sonrasında kadınların nasıl politikalarla karşı karşıya olacağının da habercisi gibi görünüyor.

(Bültene ulaşmak için tıklayın)

KEİG’den Haberler bölümünde son iki ay içinde düzenlediğimiz kreş paneline ve Antalya ile Muğla’daki eğretileşme konulu toplantılara ilişkin bilgiler yer alıyor. Ayrıca, Mayıs ayı içinde paylaştığımız Uzun Lafın Kısası isimli, kadınların ekonominin temel kavramlarını anlattığı videonun haberini de okuyacaksınız.
Platform üyelerinden KADAV’ın sendikalar ve kadınlar konulu paneli ile BEKEV’in tekstilde geri dönüşüm konulu çalışması da bu bölümde yer alan haberler arasında. Gündemde Neler Vardı’da ise, kapakta da fotoğrafını göreceğiniz, Sine-Sen’de yaşanan tacize gelen ceza ile ilgili basın açıklamasını, ERG’nin mesleki eğitimde cinsiyetçilik konulu raporunu ve Kadın Koalisyonu’nun kadın aday oranlarıyla ilgili çalışmasını okuyabilirsiniz.

Gündeme Dair bölümünde katıldığımız toplantılara ilişkin notları aktardık. İmece’nin ev işçileri çalıştayı, TİHK’in toplumsal cinsiyet eşitliği konulu toplantısı, İzmir’de DİSK’in düzenlediği Kadın Konferansı bu toplantılar arasında bulunuyor. Son bölümde ise Platform’un Denizli’deki üyesi GİKAD ile derneğin 10 senelik yolculuğunu konuştuğumuz keyifli bir sohbet sizi bekliyor.

Öneri, eleştiri ve katkılarınızı bekliyoruz.

Şunlar İlginizi Çekebilir...