8-9 Aralıkta KEİG Dava Takip Süreçleri semineri için İstanbul’da buluşuyoruz…

KEİG Platformundan Dava Takip Süreçleri Seminerine katılım için kadınlara davet var!

KEİG Platformu, Dava Takip Süreçleri Seminerini düzenliyor.

Kadınların istidamda uğradığı ayrımcılık, uluslararası mevzuatın getirdiği yükümlülükler, iç hukukta mevzuattaki ve uygulamadaki eksiklikler, dava takibi pratiği ve örnek davaları tartışmayı planladığımız seminer için 8-9 Aralıkta İstanbul’da 12 ilden kadın örgütleri ve avukatlarla biraraya geliyoruz…

Özellikle ev-içi emek, kayıt dışı çalışma ile istihdam ve iş yasasındaki ayrımcılığa yönelik farklı ayakları olan bir çalışma yürütmek üzere sizleri davet ediyoruz. Amacımız ev-içi emeğin yasal çerçevede de görünür ve korunur olmasını sağlamak. Kadınların çalışma hak ihlallerinin yasalar çerçevesinde ele alınıp ayrımcı uygulamaların son bulması için kamuoyuna mal olacak örnek davaların takibini yapmak istiyoruz.

Bu çalışmanın ilk ayağı olarak çok katılımlı bir seminer programı düzenledik. Programımız 8-9 Aralık’da İstanbul’da gerçekleşecek. Avukatların ve platform üyelerinin katılacağı programda kadının istidamda uğradığı ayrımcılığı, uluslararası mevzuatın getirdiği yükümlülükleri, iç hukukta mevzuattaki ve uygulamadaki eksiklikleri, dava takibi pratiğini ve en sonunda da örnek davaları tartışmayı planlıyoruz. Aynı zamanda bu çalışmada bize aktif destek verecek arkadaşlara da ulaşmayı hedefliyoruz.”

Programla ilgili ayrıntılı bilgiye ceylan@keig.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Şunlar İlginizi Çekebilir...