PETROL-İŞ KADIN DERGİSİ – İSTANBUL

http://www.petrol-is.org.tr/kadindergisi


Petrol- İş Sendikası petrol, kimya, lastik işkolları ve bunların alt sektörleri olan, ilaç, plastik, kozmetik, doğalgaz alanında örgütlü bir sendikadır. Üye sayısı yaklaşık 25 bindir, bunun 1570’i kadın üyelerden oluşur. Kadınlar daha çok ilaç, kozmetik alanlarında yoğun olarak bulunuyor.

Petrol- İş Kadın Dergisi, Petrol- İş Sendikası tarafından çıkarılan bir kadın dergisidir. Yayın hayatına 2003 Ocak ayanda başlamıştır ve iki aylık bir periyodla çıkar. 5 bin adet basılır. Petrol-İş Sendikasına üye kadınlara ve üye eşlerine abone usulü ile yollanır. Okuyucu listemiz içinde, sendikalar, kadın sivil toplum kuruluşları, üniversitelerin kadın araştırmaları bölümleri ve kadınlara yönelik çalışmalar yapan öğretim üyeleri de vardır.Derginin çıkış amacı kadın üyeleri ve üye eşlerini kendi somut sorunları üzerinden sendikal mücadeleye katmaktır.

Dergi sendikanın kadın çalışmaları birimi gibi işlev görmektedir. 8 Mart organizasyonu, temsilci eğitimlerinde toplumsal cinsiyet dersi, kadın üyelere yönelik üreme sağlığı seminerlerleri, düzenlemiş, EMCEF (Avrupa Maden Kimya Enerji İşçileri Federasyonu) ICEM ( Dünya Kimya Enerji Maden İşçileri Federasyonu) bünyesinde de uluslar arası planda temsil etmektedir. ICEM Kadın Komisyonu’nun üyesidir.

Adres : Altunizade Mah. Kuşbakışı Cad.. No: 25 Altunizade 81180 Üsküdar İstanbul
Telefon: 0216 474 98 70
Faks : 0216 474 98 67
Facebook: https://www.facebook.com/petroliskadin?fref=ts

Şunlar İlginizi Çekebilir...