Kreş Haktır Platformu’ndan 11 Nisan Perşembe için çağrı var…

Kadın örgütlerinden, emek, meslek ve hak örgütleri ile sendikaların kadın yapıları/gruplarından ve LGBT örgütlerinden kadınlar olarak Türkiye genelinde çocuk bakımına yönelik bir kampanya başlatma kararı aldık. Kreş Haktır Platformu adı altında biraraya geldik. Şu ana dek yaptığımız çalışmaları ve bundan sonra yapacaklarımızı paylaşmak üzere bir basın toplantısı düzenliyoruz.11 Nisan Perşembe günü 11.00’de İstanbul – Beyoğlu, Aynalı Geçit’te düzenleyeceğimiz basın toplantısında sizleri de aramızda görmek isteriz.

Toplantıda, 14 ilde yapılan kreş atölyelerinin sonucunda ortaya çıkan veriler aktarılacak ve yapılan diğer çalışmalara dair bilgi paylaşılacak. Öğleden sonra saat 12.30’da ise “Sosyal Politika, Bakım Emeği ve Kreşler” konulu panelde konuyu hep birlikte tartışma fırsatı bulmayı umuyoruz.

Çocuk bakım yükü, kadınların hem sosyal hayata hem de istihdama katılmasının önündeki en büyük engellerden… Gelin hep birlikte örgütlenelim, sesimizi çoğaltalım, kampanyamızı büyütelim.

Kreş Haktır Platformu
www.kreshaktir.org
Tarih : 11 Nisan 2013 Perşembe
Yer    : Aynalı Geçit/ Meşrutiyet Caddesi Avrupa Pasajı No:8 Kat:2, Galatasaray/ Beyoğlu
Saat  : 11.00
Nasıl gelinir?: İstiklal Caddesi üzerinde Galatasaray Lisesinin karşınındaki sokakatan girince, sağ taraftaki Avrupa Pasajı içinde, 2inci kat.

İletişim için:
e-posta: kreshaktir@gmail.com
telefon : 0541 313 33 08

Şunlar İlginizi Çekebilir...