KEİG üyeleri Genel Kurul Toplantısı için İstanbul’da buluştu

img-20161212-wa000110-11 Aralık 2016 tarihlerinde 32 üye örgütten toplam 45 kadını bir araya getiren KEİG Platformu Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da yapıldı.

Toplantı açılışının hemen ardından gündem maddeleri üyelerle paylaşıldı ve platforma gelen yeni üyelik talepleri değerlendirildi.

Toplantının ilk bölümünde, geçmiş dönemde yapılan forum, davalama, eğretileşme, kreş, kooperatif, şiddet gören kadınların istihdamı ve belediyelerin stratejik planlarına müdahil olma konularında yapılan çalışmalar aktarıldı ve yorumlar yapıldı. Ardından bu çalışmaların gelecekte ne yönde devam edeceğinin kurgusu üzerine fikir paylaşımı yapıldı.

İkinci güne kadın hareketinin barış gündemiyle başlayan KEİG Platformu üyeleri, kapatılan kadın dernekleriyle nasıl bir dayanışma örülebileceği konusunda tartışma yürütürken, elde bulunan her türlü imkan ve bağlantıyı seferber etmek konusunda ortaklaştı.

Toplantının son bölümünde, önümüzdeki dönemde platformun çalışma alanları ve her alanda sorumuluk alacak örgütler netleştirildi ve iş bölümü yapıldı. İzleme çalışmalarına ağırlık verme kararı alan platformun yeni dönem başlıkları arasında kadınların istihdama katılımı, belediyeler ve stratejik planların izlenmesi öne çıktı.

Şunlar İlginizi Çekebilir...