KEİG’in düzenlediği kreş toplantısı 10 Ocak’ta Ankara’da…

“Yerel Yönetimler ve Erken Çocukluk Bakım ve Eğitim Hizmetleri”, 10 Ocak Cuma, Ankara

KEİG’in 14 ilde kadınların katılımıyla düzenlediği atölyeler sonucu kadınların kreş hakkı talebine dair bir kampanya oluştu ve bu kampanya, Kreş Haktır Platformu adıyla genişleyerek kadın örgütleri, emek ve meslek örgütleri ile sivil toplum örgütlerinden oluşan yaklaşık 40 örgütten kadınların yürüttüğü bir kampanyaya dönüştü (www.kreshaktir.org).Adaylara çağrımız: Kreş yoksa oy da yok!

KEİG Platformu üyesi kadın örgütleri, Nisan 2013de başlayan kreş kampanyasını yerel seçimlere taşımaya hazırlanıyor. Yerel seçimlerde adaylara kampanya dahilinde belirlenen talepleri kabul ettirmek ve bu konunun takipçisi olmak adına çeşitli konularda çalışmalar sürdürüyor.

Platform üyelerinin yasal mevzuatla, seçim kampanyalarıyla ve kreş talebinin gerekçelerini anlatmakla ilgili oluşturduğu çalışma gruplarında yürütülen tartışmaların paylaşılacağı toplantının ardından ODTÜden Yıldız Ecevit ve İstanbul Üniversitesinden Özgün Akduranın kolaylaştırıcı olacağı kamuya açık bir oturum düzenlenecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, KSGM gibi kamu kurumlarından, yerel yönetimlerden, çeşitli sivil toplum örgütlerinden katılımcılar ile yerel seçim adaylarının bulunacağı bu toplantıda siz değerli basın mensubunu da aramızda görmek isteriz.

Tarih/Saat: 10 Ocak 2014, 14.30-17.00
Yer             : Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Ahmet Taner Kışlalı Sanat Evi Cebeci/Ankara (İletişim Fakültesi’ni geçince solda ilerideki bina)

Şunlar İlginizi Çekebilir...